Robert Knobloch - předseda sportovního klubu Adventure Trip

„V posledních dnech před naším odjezdem na Geocaching Rally 2014 v ČR docela slušně pršelo a Balkán byl krátce po silných povodních. Představa brodění rozvodněných potoků a říček a průjezdy kaluží nezjištěné hloubky nám nedávala spát. Není nic horšího než motorka utopená někde uprostřed rumunské divočiny… Když nateče voda sáním až do motoru, je to nepříjemné, ale dá se s tím něco dělat. Horší je, když voda poškodí elektroinstalaci.

U „ostrých“ závodních endur elektřiny až tolik není, to by takový problém nebyl. Nás ale čekalo přes 2500 km a takovou porci kilometrů bylo potřeba jet na cestovních endurech (v našem případě to byla 2x Yamaha XT 660 R a 1x BMW F800 GS Adventure), kde je „elektriky“ mnohem více. Nejvíc jsme se obávali o BMW, které je elektrickými a elektronickými systémy hodně našlapané.

Proto jsme velice přivítali nabídku společnosti NANOPROTECH vyzkoušet jejich výrobky Nanoprotech Auto Moto Electric, kterým jsme před odjezdem ošetřili elektroinstalace našich strojů.

To nám značně přidalo na klidu a vodě jsme se tak během soutěže vůbec nevyhýbali. Naopak jsme se občas nechali trochu unést a v rámci testování jsme se vodním hrátkám oddávali s velikou vervou. To v poslední etapě vedlo k utopení BMW v brodu tak hlubokém, že nebylo v lidských silách jej vyprostit. Až cca po 1/2 hodinové koupeli bylo vyproštěno vozidlem 4X4. Nicméně BMW přežilo bez sebemenší úhony a soutěž dokončilo na 2. místě! Yamahy pak dojely na 3. a dělené 4. příčce. Po skončení závodu jsme všechny motorky odstrojili a provedli kontrolu elektroinstalace, která nejevila sebemenší známky poškození.“

Robert Knobloch
Předseda sportovního klubu Adventure Trip

Zpět do obchodu