Zbyněk a Anna Podskalských - Otec kouč a dcera mladá talentovaná jezdkyně crosscountry a MTB maratonů na horských kolech

Zbyněk Podskalský je koučem, mechanikem, ale především hrdým otcem své dcery Anny, která je aktivní závodnicí MTB. V 19 letech má za sebou mnoho úspěchů, mezi které se řadí například celkové vítězství Kolo pro život 2015 v kategorii kadetek, třetí místo v seriálu Kolo pro život 2016 v kategorii ženy 17-22 let a pátá o rok později, pravidelně v první desítce českého poháru MTB XCO  a účastnice mezinárodních závodů MTB včetně závodů Světového poháru MTB.

Together for Ever

„Závody horských kol crosscountry i MTB maratony jsou velmi náročné disciplíny. Nejen jezdci, ale i technika dostává co proto. Voda, bahno, prach a extrémní namáhání jsou pro některé součástky přímo vražedné. Hledali jsme proto cesty, jak se vyrovnat s vysokými nároky, a také, jak se vyhnout technickým závadám závodního stroje.

V náročných podmínkách mohou být některé součástky na odpis po jediném závodě. Nanoprotech Bicycle jsme objevili před několika lety. Ošetřujeme jím díly pohonu, řetěz, převodníky, kazetu a také přesmykač a přehazovačku. Výsledek je fantastický. Životnost uvedených dílů se zvedla o 50 až 100%. Řazení je přesnější, méně náchylné k chybné funkci. A navíc, od doby, co Nanoprotech užíváme, neměla Anna s uvedenými součástkami jediný problém během závodu. A to včetně těch nejnáročnějších, jako například Oderská Mlýnice 2017, která se stala pohřebištěm mnoha biků. Postupem času jsme přišli ještě na další využití Nanoprotechu. Používáme jej i na kluzáky vidlice, na ošetření lanek a bovdenů a na ochranu ložisek.

A tady se s vámi podělíme o jeden tip.
Jedním z nejnamáhanějších a nejčastěji odcházejícím dílem jsou středová ložiska ve kterých se otáčí osa klik. Dříve jsme tato ložiska měnili 3x za sezonu. A není to úplně levná záležitost. Zkusili jsme následující postup:
Nová ložiska před namontováním opatrně otevřeme (vyjmeme jemně prachovky). Dokonale je zbavíme vazelíny od výrobce a odmastíme. Ošetříme Nanoprotechem Bicycle a necháme 24 hodin. Potom otřeme, vyfoukáme zbylý olej a naplníme ložiska kvalitní vazelínou. Vrátíme prachovky na svá místa a ložiska namontujeme.
Výsledek je úžasný. Ložiska vydržela celou sezonu a vyměnili jsme je až po zimě na sezonu další. A to ještě spíš z preventivních důvodů - ta stará nevykazovala žádnou vůli!

Takže naše dobře míněná rada: Zkuste to! Různých zázračných prostředků a maziv najdete na internetu spoustu. Ale u Nanoprotechu se fakt nezklamete!“

Zbyněk Podskalský

Zpět do obchodu